Докторанттардың Баку қаласындағы ғылыми тағылымдамасы

06.06.2022-26.06.2022 аралығында KazGASA сәулет факультетінің докторанттары Аухадиева Лаура, Онищенко Юлия, Табынбаева Қарлығаш (ғылыми жетекшісі - сәулет докторы Г.С. Абдрасилова) Баку қаласында Әзірбайжан сәулет-құрылыс университетінің (АзАСУ) базасында ғылыми тағылымдамадан өтті. Бұл сапар KazGASA мен АзАСУ арасындағы ынтымақтастық туралы шартты іске асырудың нәтижесі болды. Қазақстандық студенттер мен докторанттардың академиялық ұтқырлықты және ғылыми тағылымдамаларды мемлекеттік қаржыландыруды алу мүмкіндігі бар.

Бакуде Әзербайжан Сәулетшілер одағының президенті, "Сәулеттік жобалау және қала құрылысы" кафедрасының меңгерушісі, профессор Эльбай Энвер оглу Касымзаде басшылығымен алматылық докторанттар кафедра ұжымымен кездесіп, өздерінің докторлық диссертацияларының тақырыптары бойынша ақпарат жинау үшін ғылыми қорларды пайдаланды, Әзербайжанның көне сәулет жоғары оқу орнының профессорларымен сәулет ғылымының өзекті мәселелерін талқылады.

Тағылымдама уақыты қызықты байланыстармен, Ичери Шехер, Гобустан, Атешгях және т.б. тарихи орталықтардағы танымдық экскурсиялармен толықты. Бакудің заманауи: Гейдар Алиев орталығы, Кілем мұражайы, Баку әуежайы және т. б. сәулет шедеврлерін зерттеу ерекше қызығушылық тудырды.

Тағылымдама аяқталғаннан кейін докторанттар ректор Азас Мамедова Гүлчохре Гусейн гызаға, халықаралық қатынастар жөніндегі проректор Абдуллаева Наргиз Джавад гызаға, "Сәулеттік жобалау және қала құрылысы" кафедрасының меңгерушісі Касимзаде Эльбай Анвар оглыға жылы шыраймен қарсы алғаны және тағылымдамадан өтуге мүмкіндік бергені үшін алғыстарын білдірді. Докторанттар Рахманова Айтен Тофиг гызаға және кітапхананың барлық қызметкерлеріне ерекше алғыс білдірді, соның арқасында докторанттар АзАСУ кітапханасының электрондық қорымен, библиографиялық базаларымен және диссертациялық мұрағатымен танысты.