Қазақ-Үнді геотехникалық симпозиумы аясында дөңгелек үстел өтті

1 желтоқсанда Халықаралық білім беру корпорациясы базасында Қазақ-Үнді геотехникалық симпозиумы аясында дөңгелек үстел өтті. Дөңгелек үстелге техника ғылымдарының докторы, Үнді технологиялық институтының профессоры — Буминатхан Адимулам, техника ғылымдарының докторы, Санкт-Петербург мемлекеттік байланыс жолдары университетінің негіздер және іргетастар кафедрасының профессоры император Александр I — Аввад Талал Мишелович, техника ғылымдарының докторы, профессор, Л.Н. Гумилев атындағы ЕҰУ геотехникалық институтының директоры Жүсіпбеков Асқар Жағпарұлы, техника ғылымдарының кандидаты, профессор, ХБК жалпы құрылыс факультетінің деканы — Имамбаева Райхан Сальтайевна, техника ғылымдарының докторы, ХБК жалпы құрылыс факультетінің профессоры Хомяков Виталий Анатольевич, «Құрылыс» білім беру бағдарламасының PhD докторанты Жамек Нұркен Асанұлы, магистр, ХБК профессорының көмекшісі Юсуф Мусаевич Еменов қатысты.

Бағдарламаның ашылуы Халықаралық білім беру корпорациясының ректоры, техника ғылымдарының докторы, профессор — Имандосова Маргарита Булатовнаның алғы сөзінен басталды.

Дөңгелек үстел барысында қатысушылардың назарына  «Қазақстандағы медициналық халықаралық орталықтардың құрылыс объектілеріндегі қадаларды динамикалық және статикалық сынау нәтижелерін салыстыру», «Оңтүстік Қазақстан мегаполистеріндегі әлсіз негіздерді нығайтудың геотехникалық ерекшеліктері», «Геофизикалық аспаптар мен дилатометрді пайдалана отырып, топырақтың сейсмикалық қасиеттерін зерттеу нәтижелерін салыстыру» және «Қазақстанның сейсмикалық аудандарында тірек құрылыстарын жобалау және салу» сияқты өзекті тақырыптар бойынша баяндамалар ұсынылды.

Дөңгелек үстел қатысушылардың сараптамалық пікірлері және қорытындыларымен аяқталды.