ҚР Президенті стипендиясына үміткерлер

Қазақстан Республикасының Президенті құрған

стипендия тағайындау ережелері

1. Осы Қазақстан Республикасының Президенті тағайындаған стипендияларды тағайындау қағидалары (бұдан әрі - қағидалар) "Қазақстан Республикасы Президентінің стипендиясын тағайындау туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1993 жылғы 5 наурыздағы № 1134 қаулысының 6 - тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының Президенті тағайындаған стипендияларды (бұдан әрі-стипендия) тағайындау тәртібін айқындайды. меншік және ведомстволық бағыныстылық нысандары.
2. Стипендия:
1) студенттер мен магистранттардың ғылыми-зерттеу және оқу-танымдық қызметін ынталандыру;
2) ең дарынды және дарынды студенттер мен магистранттарды қолдау;
3) зияткерлік әлеуетті қалыптастыруға жәрдемдесуге бағытталған.
3. Стипендия күндізгі оқу бөлімінің 3-курс студенттеріне және екінші оқу жылынан бастап мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде, сондай-ақ ақылы негізде ғана "өте жақсы" (а, а -) оқитын магистранттарға оқудың барлық кезеңінде тағайындалады.
4. Стипендия білім алушылардың мынадай санаттарына тағайындалады:
1) республикалық және халықаралық олимпиадалардың, шығармашылық конкурстардың, спорттық жарыстардың, фестивальдардың жеңімпаздарына немесе жаңалықтардың, өнертабыстардың авторлары болып табылатын жеңімпаздарға;
2) ғылыми еңбектер жинақтарында, Республикалық және халықаралық ғылыми журналдарда жарияланымдары барларға;
3) жетістіктері дипломдармен, грамоталармен, сертификаттармен, куәліктермен расталған ғылыми-зерттеу жұмысымен белсенді айналысатындарға;
4) білім беру ұйымдарының қоғамдық, мәдени және спорттық өміріне белсенді қатысатындарға.
5. Стипендияны тағайындау ғылыми кеңестің шешімі негізінде жоғары оқу орны ректорының бұйрығымен жүзеге асырылады.
6. Стипендия бір академиялық кезеңге тағайындалады.
7. Стипендия жоғары оқу орындары ғылыми кеңесінің шешіміне сәйкес бір адамға бірнеше рет берілуі мүмкін.
8. Стипендияларды тағайындау кезінде үміткерлерді іріктеу 3, 4-тармақтарда жазылған критерийлерді сақтау тәртібімен жүзеге асырылады.
Тең жағдайда:
- жетім балалар және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар;
- бала кезінен мүгедектер, мүгедек балалардың артықшылығы бар.

https://static.mok.edu.kz/public/Президентская стипендия_2021-2022_по итогам зимней сессии .xls